Harcadığımız Zamanlar ve Zamanı Anlamak #zamanıyönetmek


Zamanı yönetmek, zamanı planlamak, zamanı doğru kullanmak günümüzde en çok kullandığımız cümlelerin başında geliyor. Daha doğrusu en çok yaşadığımız sıkıntıların başında geliyor… Zamanın yetmiyor olması insanların büyük çoğunluğunun ortak sorunu. Birçoğumuz bundan mustaribiz.

Hiç düşündünüz mü? Zamanı nerelere harcıyoruz, onu doğru kullanmak için neler yapabiliriz. Ekstra zaman üretmek mümkün mü ya da zaman kayıplarımız neler?

Zamanı yönetmeyi öğrenmek istiyorsak öncelikle zamanı parçalara bölmeyi öğrenmek gerekiyor. Çünkü zamanı yönetmek aslında harcanan zamanın bazı parçalarına müdahale ederek, tasarruf ederek bu kıt kaynağı verimli kullanabilmektir. 

Zamandan tasarruf etmek de ne demek, zaman depolanabilen bir şey değil, demiş olabilirsiniz ki bu doğru. Zaman depolanamaz ama tasarruflu kullanıp arttırdığınız zamanı diğer yapılacaklarınıza aktarabilirsiniz.

Zamanın bazı parçalarına müdahale etmekten bahsettim dikkat ederseniz. Çünkü zamanın müdahale edemeyeceğiniz kısımları vardır. Örneğin uykuda geçirdiğiniz an gibi…


Tamamı için youtube videomu izleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder