KİTAP  ·  AJANDA  ·  EĞİTİM  ·  YOUTUBE  ·  PODCAST  ·  BLOG  ·  INSTAGRAM  ·  İLETİŞİM

Yeni Bir Keşif: Biz Point

Günümüzde insanlara ulaşmak ve aynı zamanda insanların size ulaşabilmesi en kolay internet ile mümkün. Bunu biliyoruz öyle değil mi?

Bu internet ortamını aktif kullanarak işleri kolaylaştırmayı sağlayan girişimleri önemli buluyorum ve bu girişimleri takip etmeyi, hatta ihtiyaçlarım için bu tarz projelerden yararlanmayı seviyorum. BizPoint bu girişimlerden biri…

B2B modeliyle şekillenen bu platform ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir iş için, o işi yapan profesyonel firmalara ulaşmanıza kolaylık sağlıyor. İhtiyaç duyduğunuz iş derken, aslında çok geniş bir kapsamdan bahsediyorum.Diğer taraftan bakacak olursak, bir firmanız varsa bu platform üzerinde firmanıza ait bir profil oluşturarak sizin sağladığınız hizmetlere ulaşmak isteyecek daha fazla potansiyel müşteriye ulaşma fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Elbette bir firma olarak deneme fırsatı bulamadım fakat yaptığım araştırmalara göre BizPoint web sitesi üzerinden yapabileceğiniz birçok şey var.

İlk olarak bir profil oluşturarak sisteme kaydolduğunuzu varsayalım. Sistem üzerinden artık daha fazla insan sizi fark ederken, müşterilerinizle anlık iletişim kurabileceksiniz. Ürün satışı yapıyorsanız ürünlerinizi, hizmetler sunuyorsanız hizmetlerinizi bu platform üzerinden potansiyel müşterilerinize sunabileceksiniz. Bu platform bir anlamda sizin vitrininiz olacak.

Üstelik sadece Türkiye sınırları içerisindeki değil yurt dışında da birçok müşteriye ulaşma şansınız olacak. Firmanızı ülke sınırları dışına taşıma fırsatı yakalıyorsunuz.

Sadece müşteri odaklı da düşünmemek lazım aslında. Firma olarak bir başka firmayla iş yapmanız gerekiyor illa ki… B2B modeli burada devreye giriyor ve firmalar arası iletişim ve iş ilişkisi kurulması da sistem sayesinde kolaylık kazanıyor.

BizPoint sayesinde bir firma interneti daha etkin kullanmış ve daha fazla görünür hale gelmiş olabilir bence. Gerek iş ilişkisi kurulacak firmalara gerek müşterilere ulaşmak daha kolay olacaktır bu şekilde.

Ama tabi ki beni en çok ilgilendiren kısım bireysel bir kullanıcı olduğum için yani bir müşteri olduğum için daha çok bireysel kullanım oluyor. Bu nedenle şunu da söylemek gerekir, sisteme bireysel olarak kaydolup ihtiyaç duyduğunuz konularda firmalara bireysel olarak da ulaşabiliyorsunuz. Hangi konuda desteğe ihtiyacınız varsa o işi yapacak profesyonel firmaları listeleyebilir ve aralarından seçiminiz yapabilirsiniz.

Denemekte yarar gördüğüm girişimlerden biri oldu bu. Bilin istedim. BizPoint'in dijital dönüşümüne bir göz atın sizde…

Yorumlar