KİTAP  ·  AJANDA  ·  EĞİTİM  ·  YOUTUBE  ·  PODCAST  ·  BLOG  ·  INSTAGRAM  ·  İLETİŞİM

İngilizce Seviyenizi Biliyor musunuz?

İngilizce seviyenizi biliyor musunuz?

Baştan hatırlatmak zorundayım, 'ben anlıyorum ama konuşamıyorum yaa' genel kabul görmüş ingilizce seviyeleri arasından sayılmıyor. Kesin bilgi. Kendimden biliyorum...

Yine kendi tecrübelerimden dolayı bildiğimi saydığım bir şey daha var. İngilizce öğrenmeye çalışan her insanın ilk adımı genelde ilerleyen aşamalarda düşünülmesi ve atılması gereken fakat başlangıçta kesinlikle atılmaması gereken adımlar oluyor.

Misal, ingilizce öğrenmek istiyorsunuz ki bu sizin istiyor olmanızdan da bağımsız, günümüz şartları itibariyle zorunlu bir durum. Gerek sosyal yaşantınız gerek kariyeriniz açısından kesinlikle ingilizce ve hatta yanında başka diller de konuşabiliyor olmanız gerekiyor. Yabancı dil bir ihtiyaç, bu kabul görmüş bir gerçek. İşte, siz bu gerçeği kabullenip, öğrenmek ve kendinizi geliştirmek istiyorsunuz. Konuşmak istiyorsunuz. 'Anlıyorum ama konuşamıyorum yaa' ünlemini bir kenara bırakıp, arkadaş ortamlarında 'İngilizce mi? Biliyor muyum? Yes I do yani...' ünlemlerine geçiş yapabilmeniz gerekiyor. Bu noktada yaptığınız ilk şey genel olarak arama motorunu ziyaret edip, arama çubuğuna ingilizce nasıl öğrenilir cümlesini yazıyorsunuz. Şimdi bu yanlış değil tabi ki fakat oradan ulaşacağınız öneriler size uygun olacak mı? Siz nasıl bir yol izlemelisiniz? Hangi kaynaklara ya da hangi kursa başvurmalısınız?

İşte bu soruların cevabını verebilmek için ingilizce seviyenizi biliyor olmanız gerekiyor. Seviyenizi biliyor olmalısınız ki kendinize uygun çözümler üretebilesiniz. Peki ingilizce seviyenizi nasıl öğreneceksiniz?

Bu noktada Wall Street Engilsh devreye giriyor. WSE size ingilizce seviyenizi ücretsiz olarak belirlemenize yardımcı olacak bir deneme sınavı hazırlamış sizin için. Yapmanız gereken tek şey kaydınızı oluşturup, deneme sınavına başlamak ve wse ingilizce seviyeni test et hizmetinden yararlanmak. Bu kadar basit. İngilizce seviyenizi öğrendikten sonra nereden başlayacağınızı daha iyi bileceksiniz.

Peki Wall Street English'deki ingilizce seviyeleri nelermiş? Birde onlara göz atalım...

WSE'de 6 farklı seviye grubu var. Bunlar başlangıç seviyesinden ileri seviyelere doğru, Survival, Waystage, Upper Waystage, Thresold, Milestone ve Mastery olarak sıralanmakta.Ve her grup kendi içerisinde üç seviyeye ayrılmakta.

Ayrıca Waystage, Upper Waystage ve Thresold seviye grupları daha çok ingilicenin profesyonel hayatta kullanımına odaklanan üç adet PRO seviyesini de içeriyormuş. Aşağıdaki görsele bir göz atabilirsiniz.Uzun lafın kısası, ingilizce öğrenin ama ingilizce öğrenmenin ilk adımının kendi seviyenizi tespit etmek olduğunu da bilin ve bunun için WSE'nin ücretsiz seviye tespit sınavından yararlanın.

Budur mesele...

Yorumlar