KİTAP  ·  AJANDA  ·  EĞİTİM  ·  YOUTUBE  ·  PODCAST  ·  BLOG  ·  INSTAGRAM  ·  İLETİŞİM

[Hediye Kitap] Bir Kitap: İnsan İnsandan Beslenir - VoscreenBu bir kitap incelemesinden çok bir projeye övgü olacak aslında. Voscreen firması tarafından geçtiğimiz günlerde bana gönderilmişti bu kitap. Gerek bu fikre gerek projenin diğer detaylarına hayran kaldım. Çünkülerime geçmeden önce Voscreen den biraz bahsedelim. Bilenleriniz vardır aslında voscreen bir web sitesi, bir uygulama… Yerli yabancı birçok dizi ve film kesitleri kullanılarak eğlenceli bir şekilde İngilizcenizi geliştirmenizi amaçlayan bir uygulama. Kitaba geçmeden önce Voscreen’i halihazırda hiç duymamışsanız ona bir göz atın. Gerçekten keyiflidir…

Şimdi kitaptan bahsedecek olursak, olay şu:

Voscreen firma çalışanları iş tanımlarının bir gereği olarak her iş günü 30 dakika kitap okuyorlarmış. Şimdi kıskanılası durum bir: çalıştığınız yer size kitap okuyun diye mesai saatlerine dahil 30 dakika veriyor. Bu çok güzel bir uygulama. Örnek olması, yayılması dileğiyle diyelim.

Sonra Vocreen ekip üyeleri kendi seçtikleri ve okudukları bu kitaplardan her hafta en 4 alıntı yapıyorlarmış. Bu alıntılar bir havuzda toplanıyormuş ve sonuç, şu an elimdeki kitap oluyor. 2016 yılı boyunca havuzda biriktirilen bu alıntılar bir araya getirilerek bu elimizdeki kitap ortaya çıkmış. Okuyan insanların seçtikleri paragraflar, cümleler var bu kitapta. O yüzden muhakkak beğeneceğiniz birkaç satır okuyacaksınız. Hatta daha önce okuyup beğendiğiniz cümlelerle yeniden karşılaşabilirsiniz bu kitapta. Çok iyi düşünülmüş. Ayrıca önceki videolarımdan birinde bahsetmiştim. Eskiden okuduğumuz kitaplardan alıntıladığım yerleri yazdığım bir defter tutardım diye. Bu proje o zamanlar yapmaya çalıştığım fikrin kolektif bir çalışmayla kayda geçirilmiş ve kitaplaştırılmış hali gibi. Bu yüzden de bu projeyi ekstra sevdim.

Ama güzel yanlar henüz bitmedi. Voscreen ve Kerasus Kitap işbirliğiyle ortaya çıkarılan bu kitabın satışından elde edilecek tüm gelirler Türkiye İşitme Engelliler Derneğine bağışlanacakmış. Kitabın son sayfasına Türkiye İşitme Engelliler Derneği’nin proje hakkında bildirisine de yer verilmiş.

Tüm bu saydığım güzel şeyler bu projeyi muazzam bir çalışma haline getiriyor. Sizlerde bu kitabı alarak, okuyarak, paylaşarak bu projeye destek olabilirsiniz.

Bende aranızdan 3 kişiye İnsan İnsandan Beslenir 2016 kitabını hediye edeceğim. Katılım için yapmanız gereken tek şey açıklamaya linkini bırakacağım instagram hesabından bana mesaj atarak katılmak istediğinizi bildirmek. Son katılım tarihi 15.07.2017’ de saat 15:17. Kazanları 16 Temmuz Pazar günü instagramdan duyuracağım.


Yorumlar