Yetişkin Olmaya Gerçekten Hazır mıyım?

Son birkaç saatimi bir siteyi didikleyerek geçirdim desem, yalan olmayacak. Haber ve başka başka şeyler yazmışlar en başa… Cidden öyle. Başka başka bir sürü şey var site içeriğinde... Ama en çok ilgimi çeken kısım testler oldu. Bu testleri cevaplamaktan ayrıca keyif aldım. “Tam bir internet bağımlısı çıktım” bir testte. Bir diğerindeyse tehlikeli biri olmadığımı öğrendim. Gerçi bunu söylerken “Ya yerim seni. Senin şu hayattaki en tehlikeli tepkin Bedaş’a olan kızgınlığından tüm ışıkları kapatıp karanlıkta oturman olur” diyerek ufaktan bir ima, bir laf sokması hissetmedim değil! Ama neyse… Olay çıkartmıyorum.

Esas hoşuma giden test yetişkin olmaya gerçekten hazır olup, olmadığımı sorgulayan test oldu. 


En büyük kabahati, bir an önce büyüme düşleri kurarak işledim ben. Pişmanım. Biri azarlasın şimdi beni. Biri cezalandırsın. Bu durum, sonuçları berbat bir eylemin gerçekleştirilmesine gönüllü katılımdan başka bir şey değil” diye devam eden bir yazı yazmıştım yıllar yıllar önce. Bu yazının ortaya çıkış sebebi, artık büyüdüğümü ve ne yaparsam yapayım bunu geri çeviremeyeceğimi, çocukluğumu yitirdiğimi ve bu duruma ayak uydurmak zorunda olduğumu kabullenmiş olmamdı. Yani istesem de istemesem de; evet, yetişkin olmaya hazırdım.


İşte bahsettiğim bu testin sonucu da bunu doğrular nitelikte olunca, beni bir geçmişe götürüp, getirdi bu site. Siteyi iki kelimeyle anlatacak olsam, ‘sıkmayan haber sitesi’ derdim ya da ‘eğlenceli haber sitesi’ olabilirdi. Üç kelime oldu gerçi ama neyse… 

Ben uzun zamandır haberleri takip etmemeyi tercih ediyorum. Çünkü her bir haber bir parça şiddet, şehit, kaos, şehit, trajedi, şehit gibi iç burkan konuları işlediği için negatif biri yapıyor beni. Sağdan soldan duyduğum gündeme dair konular arasında ilgili çeken bir konu olursa, onun araştırırım ve onun dışında haberleri pek takip etmem. Haber sitelerine genel olarak pek katlanamam. Bunu da maalesef bir eksiklik olarak görüyorum. Çünkü hoşuma gitsin ya da gitmesin haberdar olmak zorunda olduğumuz dönemlerde yaşıyoruz. Gündemde neler olup bittiğinden haberdar olmam gerekiyor. Bu anlamda NeoTempo’yu sevdim. Birkaç haber okuyup ferahlamak için bir iki test çözebilir sonra birkaç video izleyerek, birkaç haber daha okuyacak enerjiyi toplayabilirim. Belki bende böylece gündemi takip edebilirim.

Öyle işte sevgili okur. Günlük yazmayı da pek beceremem ben ama sen bunu bir günlük say, öyle bir iç dökmesi, öylesine bir paylaşım gibi… Ben şimdi “Sevgilinin niyeti ciddi mi, değil mi?” testini çözmeye gidiyorum. Mesele ciddi…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder