Burada Biraz Yardıma İhtiyaç Var?

Doğum günleri için organizasyonlar yapmak durumunda kaldınız mı? Ya da gündeminizde böyle bir konu var mı? Ben kaldım da… Yazayım istedim. Geçtiğimiz yıl bir arkadaşımızın doğum günü için hazırlık yapalım derken, yaşlanmıştık. Evet, tam anlamıyla böyle olmuştu. Doğum günü kutlamasını takip eden birkaç gün boyunca halimizi anlatacak temsili resim işte bu…

Çünkü neden?
Bu işin mekan bulması var. Mekan araştırmalarına başlayacaksın. Bulduklarının arasından seçtiğin mekanlarla görüşeceksin, icabında fiyat alacaksın, farklı taleplerin varsa bunları dile getirecek ve bir anlaşmaya varmaya çalışacaksın… Mekan bulmak başlı başına yorucu bir durum. Hadi onu hallettik diyelim. Mekanın süslenmesi durumu var. Anlaştığınız yer bunu pakete dahil sunabilir size belki. Ama bir başka ihtimalle de mekanın süslenmesini de siz üslenmek durumunda kalabilirsiniz. Mekan nasıl süslenir konusuna hiç girmiyorum bile!

Balon şart.
Doğum günü için mekan süslenecekse balon şart. O balonlar tek tek şişirilecek. İncik boncuk, rengarenk ıvır zıvır edinilip, bunlar teker teker mekanın muhtelif yerlerine işlenecek. Bu birazda sizin hayal gücünüze bağlı olarak geliştirilebilir ama konumuz bu değil. Mekanın süslenmesini de hallettiğimiz varsayalım. Bitti mi? Hayır.

İşin pasta seçimi var… O da önemli. Pastayı da hallettiniz mi? Harika… Ama işin esas şimdi zor kısmına geldik. Hediye! Aslında tüm enerjinizi bu hediye seçimine vermeniz gerekiyor sizin. Odak noktanız bu olmalı. Ki değer verdiğiniz bu insan için en uygun seçimi yapabilesiniz. Ama yukarıda yazılan onlarca kelimenin ardından, hediye seçimi için gerekli enerji ve tabi ki zaman ayrılamıyor.

Sonuç olarak bu kez akıllandık. Bu yıl kendi başımıza böyle bir mücadeleye girişmek yerine profesyonel bir destek alalım dedik. Bunun için organizasyon firmaları araştırdık. Doğum günü için organizasyonlar yapan birçok organizasyon firmasını burada bulduk. Aslında umduğumuzdan fazlasını bulduk. Hediye önerilerinden, yiyecek içecek hizmetlerine hatta temizlik hizmetlerine kadar birçok şey düşünülüp tek bir yerde toplanmış. Hatta özel bu kutlama için bir fotoğrafçı tutmak isteniyorsa, fotoğrafçılar da niceyaslara.com’da bir arada derlenmiş. Sadece seçmek kalıyor.

Bu site birçok işi kolaylaştırdı aslında ama yine de bu konuda öneriniz var mı? Varsa alıyım. Burada biraz yardıma ihtiyaç var da…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder