Bir Fringe Geldi Geçti

-bariz spoiler içerir-

Ben TV izlemeyen biri olarak internet üzerinden takip ettiğim bir kaç dizi var(dı). Ve içlerinden en favorim olan dizi final yaptı. Fringe'den bahsediyorum.

Acayip bir final yapmışlar. Epey duygusaldı. Ama en güzel tarafı final bölümünde, son sezonda iyice uzaklaştıkları paralel evrenler olaylarına da yer vermişler. Önce ki sezonlar çok iyiydi. Yanlış hatırlamıyorsam üçüncü sezonda seyir keyfi ve buna paralel gelecek sezonlardan beklenti maksimuma ulaşmıştı. Ancak son sezonda konsepti değiştirdiler. Son sezon önceki dört sezondan o kadar farklı bir hikayeyle ilerliyordu ki final sezonuyla toparlamışlar neyse ki... Ve önce ki sezonlarda ki sınır bilim vakalarına yer vererek renklendirmişler finali. Beğendim.

Ama bitti be abi... Ne güzel izliyorduk. İzlediğim başka dizilerde var ama Fringe'e alternatif bulamadım şimdiye kadar. Kötü oldu bitişi. Walter Bishop orjinal davranışlarını, mimiklerini özleyeceğiz. Olivia'yı da; özellikle diğer evrende ki Olivia... Ve diziye renk katan diğer isimler... Nina, Broyles, Astrid, Peter...
Neyse...

Diyeceğim o ki; dizi önerisi isteyen olursa, tavsiye ediyorum. 
Bu tavsiye de buralarda bulunsun istedim.

Diziyle ilgili detaylı bilgi, belge ve yüksek görüntü kalitesiyle bölümlere ulaşmak için dizimag'i ziyaret edebilirsiniz.

¡hasta la vista!Hiç yorum yok:

Yorum Gönder