KİTAP  ·  AJANDA  ·  EĞİTİM  ·  YOUTUBE  ·  PODCAST  ·  BLOG  ·  INSTAGRAM  ·  İLETİŞİM

Biraz Film İzledim | 11

Biraz Film İzledim | 11
Seçki

-bu yazı bünyesinde bir doz spoiler bulundurabilir-

I Spit On Your Grave | Mezarına Tüküreceğim
Bir çok türü bünyesinde barındıran bir film daha... Dram filmi gibi başlayan, sonra hareketlenen, merak uyandıran ve bol kanlı şekilde sonuçlanan bir film. Bir grup tarafından bir takım kötü durumlara maruz kalan karakterimiz Jennifer'ın muhteşem geri dönüşü ve aldığı intikamlara tanık oluyoruz. Böyle bol kanlı filmleri seviyorsanız bunu da seversiniz.

Man On A Ledge | Gerçeğin Peşinde
Eski bir polis memurunun uğradığı haksızlık sonucu masum olduğunu ispatlamak için giriştiği enteresan olaylara tanık oluyoruz. Aksiyonu bol, sürükleyici bir film. İzlerken zaman nasıl geçiyor anlamıyorsunuz. Sevgili Nick finalde elması gösterip 'ahanda bakın masumum' diyince bir 'nasıl yani bunun için miydi koca film' düşüncesi belirmiyor değil. Ama genel olarak da çok güzel bir filmdi.

Public Enemies | Halk Düşmanları
Johnny Depp, Christian Bale, Marion Cotillard, Emilie de Ravin ve Channing Tatum gibi isimlerden oluşan renkli bir kadro izlemek için yeterli bir sebep zaten. Fakat kadrosuyla sınırlı değil film. Bu türde ki filmleri her kez beğenmeyebilir fakat, türün sevenleri için kaçırılmaması gereken bir film.

The Number 23 | 23 Numara
Genel olarak güldürüklü filmlerden tanıdığımız Jim Carrey'in sadece komedi filmler de usta olmadığının bir göstergesi bu film. Aksiyon, gizem, belki biraz dramda dramla: sürpriz film. Zaten bir filmin finali sürpriz bir şekilde bitmişse, o film tat verir kanısındayım. Kitaplarda da bu durum böyle. Bu film zaten bir çok kişinin izlediği beğendiği bir film de; hani benim gibi geç kalmış bir tayfa varsa diye söylüyorum, izleyin bence...


Rise Of The Planet Of The Apes | Maymunlar Cehennemi: Başlangıç
Çıktığı günden beri izlemek istediğim ama her seferinde cayıp başka bir film izlediğim bu filmi sonunda izlemiş olmanın haklı gururunu yaşıyorum diye saçmalasam mı? diye düşündüm. Her şeyin tadında güzel olduğunun bir kanıtı bu film. Dengeyi bozar, hatta fazla kurcalarsak nelerle karşılaşabileceğimizin göstergesi. Çok beğendim ben.

Dark Shadows | Karanlık Gölgeler
Film kötü değil. Yine Johnny Depp kendinden çok şey kattığı güzel bir film. Ama mesele şu ki insan Johnny Depp ve Tim Burton sentezinden süper filmler izledikten sonra bu film sanki çıtanın altında kalmış gibi geldi... Film kötü mü? Değil.

John Carter
Avatar'ı izlediniz mi? Benim en sevdiğim filmlerden bir tanesidir. Ve John Carter Avatar'ın yanında yerini aldı artık. Başarılı bulduğum bir başka filmdi yani. Güzeldi.


Yorumlar