Kitap Kampanyasına Katılır Mısınız?

Takip ettiğim bloggerlardan sevgili Pabuç, bu günlerde yararlı bir organizasyon için uğraş vermekte. Kendisine yardımcı olabilmek adına naçizane, bu yazıyı burada da yayınlamak istedim. Pabuç bu güzel organizasyon hakkında gerekli şeyleri yazmış, o yüzden ben direk onun yazısını burada yayınlıyorum. Sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa bu yazının altında yorum olarak ya da bizzat O'nun kendisine sorabilirsiniz.


İlk gelen emirdi ''Oku''emri.. Buna karşı okumadığımız her an için biz kayıplardaydık; bunun farkında bile değildik. Okumak insanı Rabbimize, okumak insanı kendine ve okumak insanı insanlığına yaklaştırıyor. Okumak; düşünmeye itiyor, okumak her durumda kazandırıyor.

Bilirsiniz öyle beylik laflar etmeyi bilemiyorum ama kısa ve öz bir şekilde anlatmak istiyorum maruzatımı. Yalova'nın Çınarcık ilçesinde  bu yıl açılan İmam-Hatip Ortaokulu'muzun , bir kütüphanesi  yok. Malum yeni okul olunca, her şey sıfırdan başlıyor. Ben de düşündüm ki; (şimdilik 2 sınıflık) bu yeni okulun kütüphanesini bizler oluşturabiliriz.100 temel eser başta olmak üzere okuma kitapları toplayabiliriz kendi aramızda. Böyle bir kampanya sayesinde  bizim o küçük kardeşlerimize güzel bir armağan olur gönderdiğimiz kitaplar. Okumak her durumda insanı yükseltiyorsa, bizim de bu yükselişte merdiven basamağı olmamız imkansız değildir diye düşünüyorum.

Sizlerden de desteklerinizi bekliyorum. Burada her hangi bir menfaatimiz yok, kitap okumayı sizler gibi ben de seviyorum ve konu kitap olunca bizim de bu anlamda bir katkımız olsun istedim.Onlara yapacağımız kitap desteği, kendi çocuğumuza yapmış kadar makbule geçecektir. Bu anlamda da öğrencilerin ailelerden öğrenci çocuklardan da teşekkür alırken hayır dualarını da kazanmış olacağız.

Blogu olan arkadaşlarımız da, okumak, kitap ve kampanyayla ilgili yazı yazıp, kullandığımız kampanya anonsunu jipeg olarak sayfalarına girerek, destek olurlarsa, hepimiz bundan son derece mutlu olacağız. Kitap gönderecek dostlar, kitapları doğrudan doğruya okula gönderebilirler.  Elimden geldiğince; gönderdiğiniz kitapların gelmiş olduğunu görün diye; kitaplar geldikçe ben de  onların fotograflarını çekip blogumda yayımlayacağım.

Hepinize vereceğiniz destekten dolayı şimdiden teşekkür ederim...


Okulun Adresi:
Çınarcık İmam-Hatip Ortaokulu
Taşliman Mah.
Gazi Süleyman Cad. Eski PTT yolu
Çınarcık /YALOVA
<Alıntı Bitişi>

Ayrıca ilgili okulu fotoğrafları için de şuraya bir bakabilirsiniz

2 yorum:

 1. evet olabiler, kitaplarımı hep dağıtıyorum, neden olmasın ki, güzel bişi bu.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman Pabuçla iletişim halinde olunuz. İyi bişey bu :)

   Sil