Biraz Film İzledim | 10

Biraz Film İzledim | 10

Seçki

'bu yazı bünyesinde bir doz spoiler bulundurabilir'
Platoon | Müfreze
Müthiş bir film! Bu kadar söylüyorum sadece. Johnny Depp' in daha amatör olduğu zamanlar. İzlemediniz mi siz hala? "İzleyin bence!", "Hala izlemediniz mi?", "Kesin izleyin"

"Savaşta bir çok şey kaybedilir, ama ilk kaybedilen masumiyettir."
...

Beni Unutma
Hikaye, bana Kore yapımı çok beğendiğim Hatırlanacak Bir Anı filmini hatırlattığı için konuyu çok çok özgün bulamasam da; film güzel bir filmdi. Oyunculuklar falan güzeldi. Etkileyiciydi. Zaten Mert Fırat varsa genelde iyi oluyor filmler. Başka Dilde Aşk'ta güzeldi mesela. İzlenilesi yani...


...

La Fille Sur Le Pont | Köprüdeki Kız
Tamamı siyah beyaz çekilmiş 99 yapımı bir Fransız sineması örneği olan film gayet güzel bir filmdir. Bir takım replikleri şahane düzeylerdeydi. Gelin görün ki Türkiye'de ki çekimler biraz sinir bozucu oldu. Belki de o dönemin Türkiyesi öyleydi bilemiyorum ama... Sonuç olarak izlenmesi gereken bir film.

"Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın!"
"Biz şansı hep sahip olamadığımız şeyler olarak düşünürüz."
...

Abraham Lincoln: Vampire Hunter | Vampir Avcısı: Abraham Lincoln
Uzun zaman sonra sinemada izlediğim film Abraham Lincoln: Vampir Avcısı. Artık klasikleşen ve sıkıcı bir hal alan vampir filmlerinden farklı bir film. Keyifle izlenebilir. Ki filmin yönetmeni de Tim Burton kötü filmi var mı o adamın? :)

...

The Hunger Games | Açlık Oyunları
Açlık Oyunları serisinin ilk kitabı olan Açlık Oyunları filme uyarlanıp vizyona gireli epey zaman geçti de ben anca izleyebildim. Eğer kitabı okumamış olsaydım filmi kesinlikle çok çok beğenirdim. Ancak kitabı okuduğum hikayeyi daha detaylı bir şekilde bildiğim için film yetersiz kaldı. Hele bazı detayları değiştirmeleri sinir bozucuydu. Onun dışında güzel bir filmdi. 12. Mıntıka haraçlarının toplandığı sahne tadından yenmez modundaydı. İzlenir bu filmde yani...


"Umut, korkudan güçlü tek duygudur."
...

Devil's Advocate | Şeytanın Avukatı
Günler, aylar değil; yıllardır izlenecekler listemde yer alan bu filmi geçenler de oturdum izledim. İzledikten sonra düşündüğüm tek şey "Neden izlemek için bu kadar geç kaldım?" oldu... Çok güzel bir film. Al Pacino ve Keanu Reeves'in buluştuğu muhteşem bir film. Psikoji, suç, gizem, gerilim, dram... İzlenmeli! Favori!

"Ölüm sonsuzluk sarayını açan altın anahtardır."
...

Charlie And The Chocolate Factory | Charlie'nin Çikolata Fabrikası
Yine geç kalınmış bir film. Hep söylerim Johnny Depp'in kötü filmi yoktur diye. Hele Tim Burton da varsa işin içinde tamamdır. Johnny'nin izlediğim en kötü film The Ninth Gate idi; ki o da bence güzeldi yani. Her neyse bu film de çok keyifli ailecek izleyebileceğiniz bir film.

...


Bu seferlikte bu kadar. Dokuzuncu liste yolda...


6 yorum:

 1. gerçekten çoğu filmi izlemekte geç kalmışsın ama olsun izlemişsin. Senin sayende bir kenara yazıp not etmelik iki filmim daha oldu :) şeytanın avukatı ve köprüdeki kız. İkincisinedsaha bir öncelik vereceğim böyle filmlere zaafım var. Ama şu dikkatimi çekti bak sen de her türlü fİlmi izleyebiliyorsun. O kadar çeşitli oluyorki bu liste, her bakan en az bir favori bulur :) çoğu erkek sadece aksiyon bağımlısıdır mesela ama senin sinemayı sevdiğin anlaşılıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nedense böyle olmazsa olmaz filmlere hep geç kalıyorum; çok film izlememe rağmen garip :D

   Aksiyon filmlerini falan da severim izlerim ama asla ilk sırada değiller benim için. O tür filmler daha çok vakit geçirmelik, çerez tadında filmler bence... Genel olarak bana birşey katacak filmler izlemek isterim. Ee tabi liste çeşitli oluyor :D

   Sil
 2. erdi ben hala şeytanın avukatını başından sonuna izlemedim :) açlık oyunları için aynı görüşteyim, en çok sevdiğim seridir kitap olarak ama film de biraz yetersiz kalmışlardı, vampir avcısını ise hala izlemedim :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer o türleri seviyorsanız Şeytanın Avukatı'nı kesinlikle seversiniz bence :)

   Açlık oyunları malesef öyle oldu kitabı okumasa filmi kesin çok severdim :)

   Sil