Bir Kitap: Dikkat Vücudunuz Konuşuyor!


Ahmet Şerif İzgören Türkiye'de ki az sayıda ki uzmandan, kaliteli insandan biri bence. İzgören, 'kişisel gelişim' ve 'iş hayatı' ile ilgili bilgi birikimini kitaplarla, seminerle insanlara aktarıyor. A. Şerif İzgören' i anlatmak için ayrı bir yazı yazmak gerekir; o yüzden merak edenler araştırabilir...

'Avucunuzda ki Kelebek' dvd sini edinip izlemeniz de ya da bir kitabını okumakta büyük fayda var.

Bu yazının konusu olan kitap ise: Dikkat Vücudunuz Konuşuyor!

Özellikle iş yaşamında ama bence günlük yaşamda bile işinize yarayacak bir çok konuyu, anlaşılır ve eğlenceli bir dille aktarıyor. Kitapta değinilen başlıca konular şöyle: Çevremizde ki görünmez alanlar, elin konumları, el sıkma türleri, ellerin anlattıkları, kolların durumu ve vücudun duruşları, bakışlar ve başın kullanımı, flört, renkler vs.

Kesinlikle okunmasında yarar gördüğüm bir kitap. Benim elimde ki baskısı 57. baskı... Bence başucu kitaplarından.

12 yorum:

 1. Ben insanların ağzıyla konuşmasına tahammül edemiyorum bir de vücutlarıyla anlattıklarını anlasam kesin iki tane kapatırım suratlarının ortasına! -.-

  YanıtlaSil
 2. çok severim böle kitapları.
  beden dili.
  baltaşların var iyi kitap.
  buna da bakarım.
  :)

  YanıtlaSil
 3. Avucunuzdaki Kelebek'ten sonra hayran olduğum ender kişilik :)

  YanıtlaSil
 4. bu kitabı güzeldi ama insan bir süre sonra unutuyor. bilinen şeyler de var kitapta. bu yazarın 3 kitabını okudum. okurken keyifle gidiyor ama okuduktan sonra çok da etkilemiyor hayatınızı aklınızda kalmıyor. çok basit bir dille yazdığı için mi acaba

  YanıtlaSil
 5. Tam da bu tür bir kitap arıyordum önerin için teşekkürler :)
  Bir de İmzadan falan tahlil yapanlar varmış onları da merak ediyorum

  YanıtlaSil
 6. @Cessie: Bazı insanlar konusunda kesinlikle haklısın :D Ama beden dilini kullanabilmek ve yorumlayabilmek güzeldir bence :)

  YanıtlaSil
 7. @deeptone: Her kişisel gelişim tarzı kitap güzel olmuyor ama bu iyi olanlardan biri bence de. Bak bence de Deep sonra yorumlarsın :)

  YanıtlaSil
 8. @iç ses: Avucunuzda ki kelebek müthiştir. :)

  YanıtlaSil
 9. @Öylesine Biri: Evet basit bir dille yazıyor, buda daha anlaşılır ve dediğin gibi keyifle gitmesini sağlıyor. Akılda kalmama olayı biraz o tür konulara ilgiyle alakalı olabilir bence, çok ilgilendiğin ya da günlük haytında çok kullandığın bir konu olmayınca ister istemez kalıcı olmuyor. Bende de bu böyledir. Kullanmadığım bilgiyi unutmasam da üstünden geçmem gerekir kullanmak için... Öyle işte :)

  YanıtlaSil
 10. @Mariposa: Rica ederim umarım beğenirsin. :) İmzadan tahlil olayını da duymuştum. İlginç :D

  YanıtlaSil
 11. Beden dili bir zamanlar çok ilgimi çeken bir konuydu ve kesinlikle inanırım :) zaten konuşurken bir insanın devamlı gözlerine bakar ve ellerini oturuşunu konuşmasını izlerim. Bedenimizle söylemek istemediklerimiz ortaya çıkar diye düşünüyorum Erdi :)

  YanıtlaSil
 12. Aslı: Aynı fikirdeyim Aslı :)

  YanıtlaSil