KİTAP  ·  AJANDA  ·  EĞİTİM  ·  YOUTUBE  ·  PODCAST  ·  BLOG  ·  INSTAGRAM  ·  İLETİŞİM

Eyvah Mim | 13 : İçinizde ki Ses

Beyaz Sayfa ve Deeptone bir mim göndermiş ve yine orjinal bir Beyaz Sayfa mimi... Yapalım.

---

"İçinde ki sesi dinler misin?" diye sormuş. "Ya da hiç tınlamıyor musun onu?" demiş.

Sorulur mu hiç? İçimde ki ses benden çok konuşuyor. Hele ben susuyorsam, o sessiz anlarım da içimde ki sesi duymalısınız. Bana nispet yapar gibi konuşup duruyor inadına. Hep laf laf... Tıpkı şu resimde ki kızın yaşadığı gibi ben susarken, içimden bir bağırışlar yükseliyor anlatamam.


Her işime karışması da ayrı bir mevzu. Bu ne muhalif bir iç sestir anlamıyorum. Bazen bazı konularda ki kararsız kalışımın, seçenekler arasında gidip gelip tercihimin arap saçına dönmesinin tek sorumlusu odur işte. 

Ben "Her şeye rağmen!" diyerek bazı şeylerin üzerini silerken mesela, bazı şeylerden vazgeçerken ya da kabullenirken bir durumu; hemen atlıyor lafa... Neymiş efendim sevilmeyi, değer görmeyi haketmiyormuş, onlar benim güvenimi kırmışlar, hayal kırıklıklarıyla tanıştırmışlar, bu ihanetlerin bir bedeli olmalıymış. Nasıl olur da geçmişe bir çizgi atabilirmişim? Kafam allak bullak oluyor sonra. Tamam haklıdır belki, belki biraz onu dinlemeliyim ama olmuyor işte. İçimde ki ses aptallıkları mı engellemeye çalışırken, çatışmadan doğan dumura uğrama durumundan dolayı daha aptalca davranışlar ortaya çıkıyor. Ve bu her konuda böyle...

Velhasıl içimde ki sesten şikayetciyim Beyaz Sayfa, şikayetimi bloglar aleminin Sessiz Prensesine iletmek istiyorum!

:)

---

Bir de şunu ipekböceği'nde gördüm. İyi gitti yazıyla...

Yorumlar

 1. olayı ancak bu kadar iyi resmedebilirlerdi. süper olmuş...

  YanıtlaSil
 2. Aaaaaa duydum ki Erdi beni çağırmış..Beyaz hanımı gönderdik işe, o hesap kitap işleri ilen kafayı yiye dursun kendini bişey sanıyo haspaammm :):):) Ya ne o öyle içteki “ses” falan..Anacım için sesi mi olur..İçte bir gaz olur, sırtını sıvazlar rahatlatırsın ya nelerle uğraşıyo bu kadın yaa Allam ..Bizim ülkede çok uzak biliyonmu canım, tek vesayit geliyor bu beyazın o taraflara..Bekle babam bekle ..Şimdi var bizde atlı falan arabalarda , gösteriş olmasın şindi olmasss çok ayıp..N e diyodum ben ya..Erdi o içindeki senin kafanı karıştıran sesmidir nedir varya..Bak gelirsem oraya saçını başını yolarım ben onun..O fotodaki ağızdan çıkan eli varyaaa..Neyse şindi prenses çizgimden kaymıyım..!!!!!Aaaa ama valla bak bu beyazda çağırıyo bloğuna benim terbiyem bozulyo buralarda ama…Valla gittim bi dahada bi kilo baklava felan göndermezseniz vallahada gelmem billaha da gelmemmmmmm!!!!
  Sessiz Prenses

  YanıtlaSil
 3. Tamam tamam bu korku bu sese yeter bir süre. Bir daha ki sefere baklavayla çağırırız artık :)

  YanıtlaSil
 4. merhaba..aynı mimi bende yaptım..takipçinizim..bana da beklerim...

  YanıtlaSil
 5. Erdi aynen desem, aynen :) içimdeki gürültüyü, o sesleri bi susturabilsem, rahat edicem inan :)

  YanıtlaSil
 6. Bunların susacağı yok gibi Aslı, ne yapcaz böyle :D

  YanıtlaSil
 7. ha ha güldüm valla işin çooook zooooor.
  :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder