Eyvah Mim | 12

Geçtiğimiz günlerde Mariposa mimlemişti beni. Biraz rötarlı da olsa yapıyorum.

1-Blog deyince aklına ne geliyor?

Blog insanın özgürce hüküm sürebildiği tek alan sanırım. Blog her ne kadar çeşitli sansürler söz konusu olsa da özgürlüğün en önemli çağrıştırıcılarından.

Hep derim ya "yazmak bir meditasyon gibidir"  diye. Hiç bir kurala, uyuma aldırmaksızın özgürce yazabilmek demek benim için blog.

2-Sence bloglarda en çok neler paylaşılıyor?

Günlük olarak tutulan blog sayısı daha fazla gözlemlediğim kadarıyla. Ardından moda ve yemek blogları gibi kategoriler geliyor.

3-Paylaşımda bir sınır olmalı mı?

Paylaşımda sınır olmalı mı? En başta dediğim gibi blog özgürce, kurallara vs. bağlı olmaksızın yazdığımız bize özel bir alan. Sınırı belirleyen de biziz yani. Her hangi bir sınır olamaz bence. Sen yazarsın; karşında ki sınırı aştığını düşünüyorsa seni takip etmez. Sanırım.

4-Sence neyi paylaşırsa insan aşırıya kaçmış olur?

Günlük hayatından, cinsel yaşamına kadar tüm özelini bloga dökenler var mı? Var. Peki bu aşırıya kaçmak mı? Bu blogların takipçileri var, hatta normale göre daha fazla takip edenleri oluyor. :) Yani bir sınır olmadığına göre bir aşırıya kaçma durumu da yok bana göre. Burada ki filtreleme görevi takip edenler de; aşırıya kaçtığını, sınırını aştığını düşündüğün blogları takip etmiyor takipçi.

5-Başka bir blog yazsaydın ismi ne olurdu ve hangi konularda yazardın?

İsimsiz bir blog açlığını hissediyorum zaman zaman. Takip ettiğim bir çok güzel blog da olduğu gibi enteresan bir isimle yazmak isterdim aslında. İstiyorum belki bir gün yaparım bunu. Konusu değişmezdi. Yine her telden yazardım.

6-Benim blog yazarlığım hakkında ne düşünüyorsun?

Bir blogun izleyicisi olmak o blogu takip etmek anlamına gelmez. Bir çok blogda izleyiciyim ama takip ettiğim blog sayısı belki de toplamın beşte biri falandır. Senin blogunu yeni keşfettim ama o azınlığın içindesin. Takipteyim. Olumlu yani :)

7-Blogumu takip ediyor musun, itiraf et :)

Üstte yazdığım gibi, beşte birlik azınlığın içindesin. :)


8-Bloguma 10 üzerinden kaç puan verirsin ve gelecek için bana tavsiyelerin nelerdir?

Adil bir puanlama olmaz bu. Kriterler falan belirsiz ama 10 üzerinden 7-8 diyeyim.


Mariposa'ya teşekkürler.
Bu mim'i yapmak isteyen blogerlar mimlenmiştir.4 yorum:

 1. Ahlaki sınırlar içinde blog yazılmalı diye düşünüyordum ama yazını okurken, insan istediği gibi, içinden nasıl geçiyorsa öyle yazmalı, haklısın.

  YanıtlaSil
 2. Yani bence öyle olmalı. Her blogger yazmakta özgür olduğu gibi takip etmekte de özgür sonuçta. Bir blogun içeriği bana uymuyorsa takip etmem olur biter. Diye düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
 3. iyi yanıtlar vermişsin. en doğrusu da meditasyon olması. yapmıştım mimi. mariposa cool'dur.
  :)

  YanıtlaSil
 4. Hoşgeldin Deep, teşekkürler.
  "Mariposa cool'dur" :D

  YanıtlaSil