KİTAP  ·  AJANDA  ·  EĞİTİM  ·  YOUTUBE  ·  PODCAST  ·  BLOG  ·  INSTAGRAM  ·  İLETİŞİM

Biraz Film İzledim | 7

Biraz Film İzledim | 7
Seçki


Rina
Bir kaç küçük sahne de yeşilçam filmleri etkisi yaratsa da izlediğim en iyi yerli filmlerden bir tanesiydi. Film alt metinde hüzne yer vererek eğlenceli bir şekilde ilerliyor. Ve tüm bunlara Erdal Tosun'un canlandırdığı karakter ve replikleri de ilave olunca süper bir film çıkıyor orta da. Final sahnesi de gerçekten etkileyiciydi.

Gitmek cesaret ister ufaklık.
Gidecegin yer neresi olursa olsun.
Sevdiklerinle arana mesefe girince.
Varış yerinin hiç bir anlamı kalmaz.

Enemy Of The State - Devlet Düşmanları
Will Smith'in rol aldığı kötü bir filme denk gelmedim şimdiye kadar. Bu film de sürükleyici ve güzel bir filmdi. Robert Dean (Will Smith) bir anda kendini siyasi bir cinayetin ortasında bulur. Cinayeti işleyenler açısından bir tehlike arz etmeye başlamasıyla kovalamaca da başlar. Sonu da oldukça başarılıydı. İzlenilesi bir film.Scent Of A Woman - Kadın Kokusu
Bu filmi ilk izleyişim değil ama her izleyişimde hayran kalıyorum. Al Pacino'nun adeta oyunculuk dersi verdiği filmlerden bir tanesi. Etkileyici sahneler ve diyaloglarla dolu. Tüylerinizi diken diken edecek sahneler de var, hayran kalacağınız sahnelerde. Tango sahnesi ya da Al Pacino'nun finalde yaptığı konuşma sahnesi gibi... Bazı filmleri izlemek bir şey kazandırmaz ama bazı filmleri izlememek büyük kayıptır. Bu filmi izlemediyseniz daha fazla geciktirmeyin.Final Destination V - Son Durak 5
Serinin en güzel filmiydi sanırım. Gidişat serinin diğer filmleriyle hemen hemen aynı. Ama finali serinin ilk filmiyle bağlamaları şok ediyor insanı. Filmde, köprünün yıkılma sahnesi de favorim diyebilirim.The Girl Dragon Tattoo - Ejderha Dövmeli Kız
Stieg Larsson' un kaleminde çıkan muhteşem üçleme Millennium serisinin ilk kitabı olan Ejderha Dövmeli Kız' ın sinemaya ilk uyarlanması 2009' da yapılmıştı. Kitabını okuduğum için film güzel, izlenebilir olmasına rağmen tatmin edici değildi. Ki bu genel bir durum; okuduğum kitapların sinema uyarlamaları genelde eksikmiş gibi kalır. Çünkü kitabı okurken hayal dünyamda ki beyaz perde de canlandırdığım bir çok detayı gerçek dünyanın beyaz perdesinde göremem çoğu zaman. Ama yine de film güzeldi. 2011 de çekilen hollywood versiyonun da tek artısı daha kaliteli oyunculuklar olmuş. İlk filmde bazı sahnelerde oyunculuklar çok yapmacık gelmişti bana. Ama bu yeni film oyunculuk yönünden çok daha iyi olmuş.

Kitabı okumadıysanız sizi muhteşem bir film bekliyor kısaca. Ama kitabı okuduysanız izledikten sonra filmi beğenirsiniz ama yine de "daha iyi olabilirdi" ünlemini söylemeden edemezsiniz.


Dead Poets Society - Ölü Ozanlar Derneği
Bu filmi ilk 2006'da izlemiştim sanırım. Kitabını okumadan filmi izlediğim için, sonradan da kitabı okumadım hiç. Geçenler de tekrar izledim filmi. Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Mükemmel bir film. Robin Williams' ın başrolünde yar aldığı kaliteli bir film.Puss In Boots - Çizmeli Kedi
Çok keyifli, sürükleyici bir animasyon filmi olmuş. Çok iyi espriler vardı. Filmde ki müzikleri ve dansları çok beğendim.
Bu yazıyı
üzerinden okumak için tıklayın.


Yorumlar

 1. Birazmı film izledin? :)

  İzlediğin filmler özellikle Ölü Ozanlar Derneği ve Kadın Kokusu..Kaç kez izledim bilmiyorum..

  Ejderha Dövmeli Kız iyiydi bu versiyonu. Çizmeli Kedi, iyiydi :) diğerlerini izlemedim.

  YanıtlaSil
 2. Son aylarda dizi takip etmeye başladığım için pek film izleyemiyorum arada bir işte :D

  Ölü Ozanlar Derneği ve Kadın Kokusu zaten birer baş yapıt gibiler. Arada bir tazelemek için izliyorum :D

  YanıtlaSil
 3. O zaman dizi önerilerine açığım. Hiç net üzerinden izlemeyi sevmezdim ama başladım biraz biraz :)

  YanıtlaSil
 4. Final Destination 5: Bu defa sanırım serinin diğer filmlerinden farklı olarak ölüm şekli/aletlerinde de hafif ters köşeye yatırma durumu vardı. İzleyeli epey oldu ama final cidden bana göre neredeyse "paradox"tu.
  Scent of A Woman izlenecek. Ejderha dövmeli kızı ise kitabını okuduktan sonra izlemeyi düşünüyorum.
  Ölü Ozanlar Derneği ile yazmama gerek yok sanırım. Tekrar izleyesim geldi. :)

  Erdi benim izlediğim filmleri de ben sana anlatsam da sen yazsan ya ?

  YanıtlaSil
 5. ölü ozanlar derneği fovarimm

  YanıtlaSil
 6. @Aslı: Once Upon A Time dizisini öneriyim mi :P

  Ben Fringe dizisini çok beğeniyorum. Sherlock var bir de ama epeydir yeni bölüm çıkmadı. Ve bir de Supernatural' i izlemeye başladım. Zaten eski bir dizi. Benim favorim Fringe :)

  @Nana: Scent of A Woman kesin izlensin bence beğenirsin diye tahmin ediyorum. Ejderha dövmeli kız ve diğer iki kitabı da okudum ve önceki postlarda önermiştim. :)

  O zaman artık post başlığı biraz film izledik olsun :D :D

  @Adsız: Ölü ozanlar derneği benim de favorilerimdendir.

  YanıtlaSil
 7. epeyce film izlemişsin ve ölü ozanlar derneği favori filmlerim arasında yer alır, aklıma düşürdün yine izlemek istedim.

  YanıtlaSil
 8. @Dürr-i Yekta: Defalarca izlense de doyulmayacak bir film Ölü Ozanlar Derneği bende bir çok kez izledim, izlerim :)

  YanıtlaSil
 9. Ejderha Dövmeli kızı özellikle merak ediyorum fakat izlemek bir nasip olmadı.

  YanıtlaSil
 10. @~♥ Nurs..~ Eğer kitap okumayı seviyorsan kitabını öncelikli tavsiye ederim, film de izlenilesi...

  Hoşgeldin...

  YanıtlaSil
 11. Ejderha Dövmeli Kız'ı iki gün önce aldım ama henüz izlemedim.Meraktayım.

  YanıtlaSil
 12. @İçimden Geldiği Gibi izle izle pişman olmazsın :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder