KİTAP  ·  AJANDA  ·  EĞİTİM  ·  YOUTUBE  ·  PODCAST  ·  BLOG  ·  INSTAGRAM  ·  İLETİŞİM

Bir Kitap: Martin Eden & Demiryolu Serserileri


Sevgili blog arkadaşım Aslı'nın göndermiş olduğu iki kitap: Martin Eden ve Demiryolu Serserileri...

Uzun zamandır klasikleri okumaya başlamak istiyordum. Ama bir kitap biter bitmez bir diğeri okunmaya hazır beklediğinden klasiklere başlama fırsatı bulamamıştım. Aslı sayesinde başlangıcı yapmış oldum. Özellikle Martin Eden' i çok beğendim. Kitapta ki bazı olaylar o kadar tanıdık geldi ki; kendi hikayemi okuyor gibi hissettim.

Ne yazık ki her klasik harika olmuyor. Bazıları çok sıkıcı olabiliyor. O yüzden klasikleri okumaya Jack London' un Martin Eden' iyle başlamak iyi bir başlangıç oldu. Kitap enlerim arasına girdi bile.

Demiryolu Serserileri' de yine Jack London' un kendi dönemine ve sanırım kendi geçlik yıllarında yaşadıklarını harmanladığı bir kitap. Kısa, güzel ve okunası.

Klasikleri okumaya başlamama vesile olduğu ve ilki Martin Eden'le yapmamı sağladığı için Aslı'ya da tekrar teşekkürler.

...

Taslaklarda kayıtlı bekleyen bu kaydı yayınlamak bugüne kısmetmiş. Oysa ki uzun zamandır yoğunluktan kitap okuyamıyorum.

Yorumlar

 1. Erdi beni en çok mutlu eden sevmiş olman. İyi seçim yapmışız o zaman :)

  Rica ederim, gerçekten çok sevindim sevmene..

  YanıtlaSil
 2. ya ben senin bloğuna girmeye çalışıyordum beni kabul etmiyordu davetli değilsiniz diye, tekrar herkese açtığın için sağol yani :)))

  YanıtlaSil
 3. @Aslı: :) bu aralar pek okuyamıyorum fırsat olunca yine önerini alırım artık :)

  @Dürr-i Yekta: Bir süre inzivaya çekilmiştim, geldim :D

  YanıtlaSil
 4. Erdicim Beycim, yorum bırakmam geç oldu farkındayım ama pek bir sevindim yeni yazı için :P
  Aklından Bir Sayı Tut'u yazmış mıydın anımsayamadım bak şimdi. O kitabı alıp almamak arasında kaldım epey... Kitaplığında görünce aklıma düştü yine :)
  Jack London'sa güzeldir :) Hatta ben lisedeyken okuduğumuz kitaplardan biriydi Martin Eden ve çoğu kişinin (en kitap okumayanının bile) zevkle okuyup bitirdiğini anımsıyorum. Haliyle o kitaptan sorumlu olunan sınavın sonuçları da pek bir parlaktı :)

  YanıtlaSil
 5. @Nana :)Aklından bir sayı tut başlarda biraz sıkıcı olsa da ilerleyen sayfalarda açılan güzel bir kitaptı. Ben beğenmiştim. Ama beğenmeyelerde yok değil :D

  YanıtlaSil

Yorum Gönder