Book List 2


Taşkın Tuna'nın üçlü serisinden ilk kitap. Detaylar için resimleri tıklayabilirsiniz.Küçük İskender'den bir tane daha yok yeryüzünde. Apayrı bir adam. Her yazdığı ayrı bir olay. Harika yazılarını, şiirlerini okudum. Gözlerim sığmıyor yüzüme kitabını da öyle güzel şiirler okuma ümidiyle aldım, okudum. Ama güzel diyebileceğim tek bir şiir Gülten şiiriydi. O şiir de ayrı bir vak'a :) 

Son aldığım şiir kitaplarıydı bunlar da. Aslında üç kitap da hayal kırıklığı oldu benim için. Ahmet Selçuk İlkan, şiiri daha da çok sevmemi sağlayan isimdi. İlk kitapları hala durur, harikadır. Ama bu kitap da adam akıllı şiir okuyamadım desem yeridir.

Kahraman Tazeoğlu, başarılı bir programcı ve şairdir. Kendine has tarzıyla şiir seslendirmeleri de güzeldir. Fakat bu kitabını okuyunca çok etkilenmedim. Daha güzel şiirlerini okumuş, dinlemiştim.Gülse Birsel'den Yazlık ve Metin Uca'dan Tüh kitaplarını okumuştum bir de. Değişik ve güzel kitaplardı.  Detaylar için resimlere tıklayabilirsiniz.

Okuduğum son 10 kitabı bir listede toplamış oldum. Book List 1 buradaydı.

Book List 3' de görüşmek üzere...6 yorum:

 1. açlık oyunları favori serimdir. taşkın tuna oku ama neyi'den sonra başka bir kitabını almadım. uzayın sırlarını belki okuyabilirim bilemedim :)

  YanıtlaSil
 2. Açlık oyunları serisini tamamlayacağım bende :)

  Taşkın Tuna'nın oku ama neyi kitabı nasıl? alıp almamak arasında kalmıştım :D

  YanıtlaSil
 3. Şiir kitapları Orhan Veli'yi denesene bir Erdi. Birde Hayyam'ın dörtlüklerini. Bak bizleri anlatan çok şey bulucaksın :)

  Taşkın Tuna'yı senden dinliyorum, Martı harikadır zaten. Açlık Oyun'larını aldım ama ilk kitapta bıraktım :( okumam lazım..

  Çok kitap okuyosun ne güzel. Birde takas konusunu bir düşünelim :))

  YanıtlaSil
 4. Orhan Veli ve Hayyam... Okumalıyım sanırım. Orhan Veli'ye çok yabancı da sayılmam zaten ...

  Takas konusu :) Güzel olur bence :D

  YanıtlaSil
 5. oku ama neyi aslında birçok konuyu içinde barındırıyor, fizik, tasavvuf aynı zamanda hocası ile yaptığı sohbetler, kendi hayatından kesitler. okunabilir bir kitap öğretici yönleri var, big bang konusunu o kitapta daha iyi öğrendim diyebilirim.

  YanıtlaSil
 6. Taşkın Tuna kitaplarına bakarken oda ilgimi çekmişti. Şu an sırada çok kitap var ama bir gün ona da bakıcam inş :)

  YanıtlaSil