Bazen Sorun Sende Değil Gerçekten!


Bazen sorun sende değil gerçekten!
Onda da değil...
Bende.

Çünkü yaşamı yönlendirecek bir kumanda yok elimde benim. Ben yönetmiyorum hayatı. Her şey istediğim gibi olmak zorunda değil; olmuyorda zaten.

Bazen, bir ışığa ihtiyaç duymama rağmen yüzüne bakmıyorum mesela. Gözlerimi kaçırıyorum. Kaçıyorum...
Ama inan bana bende sebebini bilmiyorum bunun. Sebepsiz yere araya mesafeler koyuyor olmamın hiç bir mantıklı açıklaması yok. İçimde ki geçimsiz insan çıkıyor ortaya işte.Onların da suçu yok. Bir dokunan bin ah işitiyor şu günlerde. Çatacak yer arıyorum, çatıyorum. Olur olmadık zamanlar da, beklenmedik davranışlar sergiliyorum mesela. Durup dururken surat asıyorum. Huzursuzum. Huzursuzluğumu bir bakışla karşımdakine gönderiyorum. Sebepsiz hareketler silsilesi bitmiyor hiç. El uzatana sırtımı dönebiliyorum. Adımlarımı hızlandırıyorum bazen. Gittiğim yerin bir önemi yok o anda; uzaklaşmak istiyorum sadece. Hızlanıyorum... Hızlanıyorum... Düşüncesizce...

Bazen sorun kimse de olmuyor kısaca; tek sorunlu ben kalıyorum orta da...
İçimde ki geçimsiz ele geçiriyor ruhumu.
Çatacak yer arıyorum;
Çatıyorum...bu metin bu şartlar altında ölemem adlı e-kitabımda yer almıştır

7 yorum:

 1. banada olur böyle.. hayat işte geriyor insanı bazen. sakin olmaya çalış insanları kırma :) sonunda benim gibi pişman olma.

  Nyks

  YanıtlaSil
 2. Oluyor böyle durumlar arada ya.Tuhaf karmaşık duygular.Kimse suçlu değil tek suçlu benim dersin.Oturup düşününce aslında sorun sende de değildir.Sorun ortadadır o an canı kime istese ona yapışıyor. Öyle bir şey işte :))

  YanıtlaSil
 3. şu an bende öyle çatacak, bagıracak, içimi boşaltacak yer arıyorum. ve biliyorumki insanları kırıyorum ama böyle işte.

  bazen oluyor erdi, oluyor..

  YanıtlaSil
 4. Sebepsiz huzursuzlak, anlamsız iç sıkıntılarıyla geliyor. Bunlara yer vermemelisin. Bu tamamen senin elinde. Gereksiz gerginliğinle insanları kırmaya hakkın yok. Pişman olmak istemiyorsan böyle zamanlarda sözlerini, davranışlarını daha fazla tartıp düşünerek sergile.

  YanıtlaSil
 5. hayatının kumandasının başkasında olduğunu düşünmeye başlamak delirtebilir de insanı.

  sakin olmak lazım, pişmanlıklar olmaması için bence :)

  YanıtlaSil
 6. @Aslı: Sen kova burcuydun sanırım; Bizim burç kötü huylu bir meteorun etkisinde olsa gerek bu aralar :D

  @Tuba: Çok doğru tüm bunlara hakkım yok. Ama yapacak da pek bir şeyim yok. İnsan kontrolünü kaybediyor böyle zamanlar da...

  @summer: Doğru ama neyse ki öyle bir durum yok şimdilik. Sakinim :D

  YanıtlaSil