KİTAP  ·  AJANDA  ·  EĞİTİM  ·  YOUTUBE  ·  PODCAST  ·  BLOG  ·  INSTAGRAM  ·  İLETİŞİM

Basılık Değildir (ünlem)Acaba bütün millet bir olup beni çileden çıkartmaya mı çalışıyor? Uzun zamandır dikkat ediyorum; ama yok inatla yapıyorlar sanki... Sanki apartman da sadece biz varmışız gibi gelen geçen neden bizim zile basıp duruyor anlamıyorum. Elektrikçi geliyor bizim zile basıyor, kurye geliyor bizim zile basıyor... Hani bazen bir yakınınızın yanına falan gidersiniz de yanlışlıkla bir başkasının ziline basarsınız ya, işte yanlışlıkla basanlar bile bizim zile basıyor. Bu ne boktan bir tesadüf!

Apartmanın danışmanı gibiyiz. Hani bir iş hanında ya da plaza da girişte danışma olur da, yönlendirir ya aynı öyle...

zrrrrrr...
- Kim O?
- Fatma'ya geldiydik biz...
- 2. zile basın lütfen!*

zrrrrrr...
- Kim O?
- Kemal evde mi?
- 5. zile basın lütfen!

Bazen sırf gıcıklık olsun diye açmıyosun kapıyı. Ama yok inatla basıyorlar zile. Lan git başka zile bas! Apartmandan sorumlu devlet bakanlığımı burası!?

Günde yirmi kez zil çalıyorsa bunun on beş keresi bizim için çalmıyor. Artık bunun altında bir şeyler aramaya ciddi ciddi başladım. Olmaz ki ya, bu kadar da yapılmaz ki... Bir dünya zil var orada, niye inatla bizim zil revaçta?

En son çare zilin üzerinde ki ismi silip büyük harflerle, okunur bir biçimde 'basılık değildir!' yazıcam. Sonuna da ünlem ekliycem; uzun uzadıya sığmayan küfürlerimin yerine...

P.S. 1: lütfen!* = yüksek dozda ağır küfürler topluluğu

P.S. 2: Yazı için görsel ararken gördüm, yalnız değilmişim. Adamlar benimkine benzer bir çareyi zaten bulmuşlarmış :) Bari o görseli koyayım.


Yorumlar

 1. :)))))))) bencede yaz yoksa kurtulamazsın gibi

  YanıtlaSil
 2. Ay çok güldüm sabah sabah :D

  YanıtlaSil
 3. @Dürr-i Yekta: Her an yapabilirim... :)

  @Gözzde: :))

  YanıtlaSil
 4. :)) ay erdi ya :) yapsana gerçekten veya o dügmeye hafif akım elektrik ver, kimse basamasın :)) yok şaka fazla sadistlik gibi oldu :)

  YanıtlaSil
 5. Ahahaha! Ay nasıl da tanıdık bu durum. Vallahi bizde de aynen öyle. Gelen geçen bizim zile basıyo ve tesadüfe bak hep ben uyurken basıyorlar:)

  YanıtlaSil
 6. @Aslı: Valla öyle sadistliği dahi hakediyo bazıları :P :D

  @Özz*: O zaman birlikte lütfen! lerimizi gönderelim onlara :D

  YanıtlaSil

Yorum Gönder