KİTAP  ·  AJANDA  ·  EĞİTİM  ·  YOUTUBE  ·  PODCAST  ·  BLOG  ·  INSTAGRAM  ·  İLETİŞİM

Olympos Can/mış Gerçekten!


Bu yazı bir gezi yazısı.
Bariz reklam içeren ve çok uzun bir yazı bu yazı.


Her şey Kaybedenler Kulübü'nden sonra başladı. Kaybedenler Kulübünü hissedip etkisine girdikten ve standart bir ruh haline büründükten hemen sonra her canım sıkıldığında 'abi ne işimiz var burada ya, hadi Olimpos'a gidelim' demeye başlamıştım. Olimpos'u bildiğimden değil, maksat muhabbet :)

Henüz kırk kez söylememiştim ama internette olimpos turlarının reklamlarını görünce hemen heveslendim tabi. Ama ne yazık ki tarihler uymadı. Sınavlar falan yoğunduk. İlk etkinliğe yetişemedim diye üzülürken Mery'nin mesajı deva oldu derde. AB Grup Organizasyon & Orange Organizasyonun düzenlediği 'yaz boyunca Olympos etkinliği kapsamında 28 - 31 temmuz arası Olimpos turunu gördük ve gittik. Sonuç; Olimpos can/mış gerçekten!

Minik aksilikler ve bol molalı, dinlene dinlene bir yolculuğun ardından yaklaşık 14 saatte vardık Olimpos'a. Yorgunluk ve uykusuzluktan dolayı pansiyona yerleşir yerleşmez uyumayı düşünen biz; havuza atlamadan da edemedik tabi.Neler Yaptık?- Etkinliğin ikinci günü yapılan tekne turun da koyları gezip, her koyda berrak sulara daldık. Yüzmeyi bilmekle bilmemek arasında ki ben bile fazlasıyla eğlendim. Hatta koylardan birinde boğulma denemesi bile yaptım. Ama sonra dumansız kadıköy vapurumuz Şerife'nin gelip kolumdan yakalamasıyla bu deneme başarısız oldu. Başarısız bir boğulma denemesine rağmen güzel bir tekne turuydu. :) Koylardan birinde kıyıya çıkıp sucuk ekmek mangal keyfi de cabası...
- Olimpos plajına inerken, antik kente ait kalıntılar arasında yürüyorsunuz ve size eşlik eden buz gibi derede yürümekte ayrı güzel. Sadece burada bile gezilip görülecek o kadar çok yer/şey var ki; sekiz yüz fotoğrafı boşuna çekmedik! :)- Yanartaş! Bir doğal gaz kaynağında ki çatlaklardan sızan gazlar sonucu oluşan ve antik çağlardan bu yana hiç sönmeyen ateşler. Gecenin karanlığında fenerlerin aydınlığında yaklaşık 800 - 900 metre tırmandıktan sonra yanartaş alevleriyle selamlıyor sizi. Yıldızlar dokunabilecek kadar yakın gibi hemen üstünüzde.  Her tarafta alevler... Orada sucuk ekmek tadı da bir başka oldu! Eğer yanartaş'a çıkarsanız mitolojik hikayesini de mutlaka sorun rehberinize. Ve son olarak çöplerinizi orada bırakarak orayı mahvetmeyin.


- Olimpos'a gidip de fotoğraf gezisine çıkmazsam olmazdı. Gün batımında yürüyüş yapmak o kadar keyifliydi ki... Hele hele güneş batarken bisiklet turu daha bir güzel oldu. Eğer ben o kadar Şerife'nin fotoğrafını çektikten sonra, o da yeri çekeceğine benim fotoğrafımı çekebilseydi çıktığımız bu bisiklet turu daha bir keyifli olurdu hiç şüphesiz. :) Yani özetle şu; giderseniz eğer Olimpos'a gün batımında yürüyüşe çıkın ya da bisiklet turu yapın ama yanınızda fotoğrafınızı çekecek birini bulundurun. :)Nerede Kaldık?Salinas Pansiyon'da kaldık. Ve çalışanlar öylesine dost canlısıydı ki kaldığımız süre boyunca çok rahat ettik. Eğlendik. Eğer 'abi ne işimiz var burada ya, hadi Olimpos'a gidelim' diyenler varsa kesinlikle Salinas Pansiyon'u düşünebilirler konaklamak için. Memnuniyetimizin farkında olacaklar ki; bizi uğurlarken 'görüşmek üzere' diyerek uğurladılar güler yüzlerinin yanı sıra. Aa birde artık sofra toplamaya yardım etmiyorum!

Gidenler ve Salinas'da kalanlar hemen Salinas'ın yanında ki Hacı Baba Tekel bayiine uğramalılar mutlaka. Hiçbir şey almasalar da mutlaka Kayserili Naci babayla sohbet etmeliler. Sohbetin tadına doyum olmuyor zira. Kaldığımız süre boyunca kahrımızı az çekmedi sağolsun. Salinas'ın tam karşısından da bisiklet kiralayabilir, bir şeyler içebilir hatta bilardo oynayabilirsiniz. Ama en önemlisi Çapkın'la oynayabilirsiniz. Çapkın kim mi? Bakınız...


Ayrıca!

- Etkinliğe katılanlar arasında bir öğretmen grubumuz vardı. Tur boyunca sohbetleriyle yaptıklarıyla ücretsiz bir stand up gösterisi sundular resmen. Etkinlik iki kat daha eğlenceli hale geldi onlar sayesinde. Onları tanımak güzeldi. Aslında buraya fotoğraf ve video ekleyecektim ama eklemiyorum. O fotoğrafları direk milli eğitim bakanlığına göndermeyi planlıyorum :)

- Otobüsün arka beşli koltuğunda oturduk biz beş kişilik grup olarak. Ali abi 'arka beşliiii' diye bağırdığında 'heyyyy' diye karşılık verişimiz ondan...


Etkinliğin artıları, eksileri ve eksikleri

- artıları: eğlencesi bol, keyif dolu dört gün geçiriyorsunuz. Etkinliği düzenleyen organizasyon gruplarına, özellikle Kaan Saçmalı'ya teşekkürler.

- eksileri: yanartaş'a çıkarken gitar eşliğinde şarap ve sucuk denmişti bize; şarap mühim değil de gitarda olmadı ya; olmadı o yüzden.

- eksikleri: kavunlu dondurma diye yırtınıp yiyemeden geldim iyi mi?

Sonuç olarak Olimpos Can/mış Gerçekten!

Olimpos'ta batan güneş İstanbul'da doğdu yeniden...
.


Yorumlar

 1. Selam,
  Harika bir tatil olmus. Kavunlu dondurma yiyemeden donmek kotuymus

  YanıtlaSil
 2. Aynen tatil güzeldi de kavunlu dondurma yemek için gidip yiyemeden döndük :D

  YanıtlaSil
 3. Bende gitmiştim, çok güzel dimi :)

  YanıtlaSil
 4. @Aslı: Evet çok güzel :) insan tüm stresini atıyo valla :)

  YanıtlaSil
 5. Dolu dolu bir 4 gün geçirmişsin. Senin adına sevindim. Olimposla da sayende biraz tanışmış oldum. Gidesim geldi :) Allah banada nasip etsin inşallah :)

  YanıtlaSil
 6. eveeet ben de gitmek istiyoruuum : )

  YanıtlaSil

Yorum Gönder