Doğum günleri için organizasyonlar yapmak durumunda kaldınız mı? Ya da gündeminizde böyle bir konu var mı? Ben kaldım da… Yazayım istedim. Geçtiğimiz yıl bir arkadaşımızın doğum günü için hazırlık yapalım derken, yaşlanmıştık. Evet, tam anlamıyla böyle olmuştu. Doğum günü kutlamasını takip eden birkaç gün boyunca halimizi anlatacak temsili resim işte bu…

Çünkü neden?
Bu işin mekan bulması var. Mekan araştırmalarına başlayacaksın. Bulduklarının arasından seçtiğin mekanlarla görüşeceksin, icabında fiyat alacaksın, farklı taleplerin varsa bunları dile getirecek ve bir anlaşmaya varmaya çalışacaksın… Mekan bulmak başlı başına yorucu bir durum. Hadi onu hallettik diyelim. Mekanın süslenmesi durumu var. Anlaştığınız yer bunu pakete dahil sunabilir size belki. Ama bir başka ihtimalle de mekanın süslenmesini de siz üslenmek durumunda kalabilirsiniz. Mekan nasıl süslenir konusuna hiç girmiyorum bile!

Balon şart.
Doğum günü için mekan süslenecekse balon şart. O balonlar tek tek şişirilecek. İncik boncuk, rengarenk ıvır zıvır edinilip, bunlar teker teker mekanın muhtelif yerlerine işlenecek. Bu birazda sizin hayal gücünüze bağlı olarak geliştirilebilir ama konumuz bu değil. Mekanın süslenmesini de hallettiğimiz varsayalım. Bitti mi? Hayır.

İşin pasta seçimi var… O da önemli. Pastayı da hallettiniz mi? Harika… Ama işin esas şimdi zor kısmına geldik. Hediye! Aslında tüm enerjinizi bu hediye seçimine vermeniz gerekiyor sizin. Odak noktanız bu olmalı. Ki değer verdiğiniz bu insan için en uygun seçimi yapabilesiniz. Ama yukarıda yazılan onlarca kelimenin ardından, hediye seçimi için gerekli enerji ve tabi ki zaman ayrılamıyor.

Sonuç olarak bu kez akıllandık. Bu yıl kendi başımıza böyle bir mücadeleye girişmek yerine profesyonel bir destek alalım dedik. Bunun için organizasyon firmaları araştırdık. Doğum günü için organizasyonlar yapan birçok organizasyon firmasını burada bulduk. Aslında umduğumuzdan fazlasını bulduk. Hediye önerilerinden, yiyecek içecek hizmetlerine hatta temizlik hizmetlerine kadar birçok şey düşünülüp tek bir yerde toplanmış. Hatta özel bu kutlama için bir fotoğrafçı tutmak isteniyorsa, fotoğrafçılar da niceyaslara.com’da bir arada derlenmiş. Sadece seçmek kalıyor.

Bu site birçok işi kolaylaştırdı aslında ama yine de bu konuda öneriniz var mı? Varsa alıyım. Burada biraz yardıma ihtiyaç var da…

4 comments

 1. Ayyyy hiç sevmiyorum öyle ayrıntılı işleri.Evliliklerde bile kına gecesi vs vs yorar beni.Hiçççç bana uygun değil :) Size kolay gelsin :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. İhtiyaç duyulası bir temenni bu: bize kolay gelsin :D

   Delete
 2. Erdicim Beyciğim, öncelikle o arkadaşına çok imrendim. Ne kadar güzel geldi birilerinin benim doğum günüm için sizin yaptığınız gibi emek sarf etmesi. Siz çok yorulmuş olsanız da, sonunda "değdi ama ya, çok mutlu oldu, çok eğlendik." diyebilmek de çok güzel olmalı.
  Link verdiğin siteler de hoş gayet, işe yarar. Benim böyle bir tecrübem hiç olmadığı için yardımcı olamayacağım ne yazık ki.
  Sadece aklıma şöyle bir öneri geldi, uygun olur mu bilemem. Odadan kaçış oyunları düzenleyen organizasyonlar var, bu aralar sık sık reklamlarına denk geliyorum. Ücretleri, sistemleri araştırılabilir. Eğlenceli bir aktivite olur gibi gibi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aslında o oyunları ben çok araştırdım. Çok güzele benziyorlar. Ücretleri de makul. Ama niyeyse bir gidemedik, bu aktiviteye bir kalkışamadık biz. Ama aklımızda, yapılacaklar listemizin başındaydı. Dur ben şu öneriyi bir dikkate alayım, güzel olabilir :)

   Delete

Bumerang - Yazarkafe