İç Etiketleri Sevin, Bağrınıza Basın

Şimdi bu blog, blog olalı böyle bir konuyla, böyle bir içerikle karşılaşmadı. Hiç böyle bir şey ummazdım. Siz bekler miydiniz hiç? Sen gel burada bundan bahset. Hiç akıl işi mi?

İşin aslı öyle değil işte. Bu çok önemli bir konu. Bugüne kadar görmezden geldiniz ama buna bir dur deme vakti geldi; ki bu da bana kısmet oldu. Haklı gururlar içinde oluşumun neden olduğu, bünyemde ki bu heyecan belirtilerini maruz görünüz.

Efendim konumuz kıyafetlerin içinde yer alan etiketler. Evet, kıyafetlerin içinde de bir etiket var!

Mağazalardan çıktığınız yok. Bünyede her an bir alışveriş potansiyeli mevcut. Eee az biraz da iyisiniz bu işlerde; çok şık kombinler oluşturuyorsunuz kendinize. Ne ala...  Bir ürünü beğeniyorsunuz ve etiketine bakıyorsunuz. Fiyatı, bedeni öğrendiniz. Aranızdan bir kaç istisna çıkıp üretildiği yere de göz atıyor bazen. Hepsi bu...

Eee oraya o iç etiket boşu boşuna mı kondu arkadaşım. Bir bak bakalım ne anlatıyor o? Bir tişört giyiyorsunuz ve tişörtte ki iç etiket sırf siz onu okuyun, onun farkına varın diye teninizi kaşındırıyor, canınızı yakıyor özellikle yaz aylarında. Biri de demiyor ki 'Bu nedir arkadaş? Niye koymuşlar buraya?' Hoop kesip atıyorsunuz...

Ondan sonra, doğru ürünü aldığınız mağazanın yolunu tutup 'vay efendim bunun rengi soldu', 'vay efendim çekti', 'vay efendim bu bambaşka bir şey oldu', 'vay efendim......'

İyi de efendim. O acımadan kesip attığın iç etiketin ahını aldığın için bunlar olmuş olamaz mı? Olabilir değil mi?

Yani diyeceğim o ki; o iç etiketleri de sevin, bağrınıza basın. Bir amaç için var onlar. Yararlı minik şeyler; valla...

Her neyse...
Şimdi o iç etiketlerde yer alan ve ürünlerin yıkama, ağartma, kurutma vb. konularında izlenmesi gereken yollardan haberdar eden sembolleri araştırmam gerekti. Ne alaka değil mi? Baktım uzun zamandır da 'BBS' serisine yeni nüsha eklememişim. Dedim ki bunlarla vaktimi harcadım ve aydınlandım! madem, herkesler de bir aydınlansın!... İşte hemen altta jpeg dosyasını da ekledim. Bir göz atın da şöyle aydın aydın geçinelim.Anektod:
Oh! Şükür!
Hala saçmalayabiliyorum...

14 yorum:

 1. Biri seni bu tarz bir konuyla alakalı sinir etti galiba :)

  YanıtlaSil
 2. ben kesip atmam o iç etiketlerini. Zaten ben utanmasam asılan değir etiketleri de atmam. pardon zaten atmam da kıyafetten kopartmam.

  biri bu işe dur desin demişsin ya,

  DUUURRRRR

  istersen çüş bile derim seni kızdıran biri varsa ona :))

  YanıtlaSil
 3. Sevmiyorum ama bakıyorum ben o etiketlere.. :D
  Ama pek uygulamam. Yani çamaşır çok narin birşey değilse es geçerim. Narin ise uygularım. :)

  YanıtlaSil
 4. Yanıtlar
  1. Hmm...
   Erdi, Erdi, Erdi...
   3 tane Erdi dediğine göre
   eee
   demek istediği şey
   ımmm


   Ama Pia :))

   Sil
 5. iç etiket evlat olsa sevinmez hocu

  YanıtlaSil
 6. canın sıkılmış belli ki :):)

  YanıtlaSil
 7. İç etiketleri sevmiyorum Erdi, bağrıma falanda basamam :) hemen keserim.
  Ama bir konuda haklısın geçenlerde montumu kurutemizlemeye götürdüm, dediki bunu temizleyemeyiz. Neden? etiketine bakın hiç bir şey yapılamıyormuş. Ne yıkama ne ütüleme ne kurutemizleme :( eh ben bakmamıştım tabi etikete.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bak işte... Gördün mü sevmesende lazım oluyormuş :P :D

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.