Neredeyse hiç TV izlemiyorum. Hal böyle olunca (tabi bunda başka etkenler de var) internet üzerinden yabancı TV dizilerini takip etme alışkanlığı baş gösterdi. Uzun süredir izlemekte olduğum ve yine uzun zamandır yazmak istediğim ama bir türlü yazamadığım; beğendiğim ilk üç diziyi yazıyorum... Ve bir de dizileri takip ettiğim güzel bir siteyi tanıtacağım: Dizimag.

1) Fringe
Şu günlerde yeni bölümünü beklediğim favori dizim Fringe. Bilim Kurgu, Korku, Gerilim, Dram türlerinin güzel bir örneği.

Vikipedia şöyle diyor: Fringe takımı korkunç ve tüm dünyayı etkileyebilecek açıklanamayan olayları açıklamak için alışılmamış bilimsel yöntemlerden ve FBI soruşturma yöntemleriden yararlanmaktadır. dizi The X-Files, Altered States, The Twilight Zone ve Dark Angel dizilerinin harmanlanmasından oluşmuştur.

Eğer bu türde ki dizileri seviyorsanız, hatta sevmiyorsanız bile bir göz atın. Beğenme ihtimaliniz oldukça yüksek. Hatta Paralel Evrenler, alternatif gerçeklikler vs. gibi konular ilginizi çekiyorsa kesin izleyin derim.

Dizinin 5. ve son sezonun ilk bölümü Eylül ayının sonlarına doğru yayınlanacak.

Dizi hakkında daha detaylı bilgi ve bölümlere ulaşmak için şuraya bakabilirsiniz.

2) Supernatural
Supernatural' i zaten çoğunluk biliyordur. İki kardeşin birlikte başta şeytan olmak üzere bir çok hayalet, yaratık, doğa üstü varlığı avlamasını konu alıyor. Ve bu konuya yer yer dram, yer yer komedi ilave ediyorlar. Çerez gibi bir dizi. Sıkıldın mı aç bir bölüm izle tarzında.

Dean Winchester karakteri favoridir. En korkunç ya da en duygusal sahnelerde bile sizi kahkahaya boğabilir. Hatta 4. Sezon 6. Bölüm (66. Bölüm) bildiğiniz komedi filmi tadındadır.

Şu sıralar 8. Sezonun yayınlanması bekleniyor.

Dizi hakkında daha detaylı bilgi ve bölümlere ulaşmak için şuraya bakabilirsiniz.

3) Once Upon A Time
İlk iki diziden farklı olarak daha yeni daha farklı, fantastik, masalımsı bir türde bu dizi. Aslı'nın önerisiyle izlemeye başlamıştım diziyi.

Pamuk Prenses' den Pinokyo' ya bildiğiniz tüm masalların gerçek olduğunu düşünün. Günümüz bir lanetin sonucu sadece ve başrolde ki Emma ve diğer iyi karakterlerin amacı bu laneti bozmak. İçin de her türü barındırıyor bu dizi. Macera, gerilim, dram, romantizm...

Ve favori karakterim tabi ki Rumpelstiltskin.

Dizinin 2. Sezonun ilk bölümünün eylül sonlarına doğru yayınlanması bekleniyor.

Dizi hakkında daha detaylı bilgi ve bölümlere ulaşmak için şuraya bakabilirsiniz.

Dizimag
İnternet üzerinde dizileri takip edebileceğiniz yüzlerce site var hiç şüphesiz. Ancak bu kadar kullanışlı ve kalitelisine rastlamadım. Zaten dizimag'i bulduktan sonra daha iyisini arama ihtiyacı da duymadım.

Yerle yabancı bir çok diziyi yüksek görüntü kalitesiyle izleyebileceğiniz gibi bunan yanında yararlanabileceğiniz bir çok özellik daha var. Bir kaçı şöyle.

Takip ettiğiniz dizinin yeni bölümü yayınlandığı zaman onlar size otomatik bir mail gönderip, sizi haberdar edebilirler.

Oluşturduğunuz profil de izlediğiniz diziler, favori diziler, favori diziler gibi listeler tutabilirsiniz.

İzlediğiniz bölümler için 'beğendim' ya da 'beğenmedim' butonları ile fikrinizi diğer izleyicilere ulaştırabilir, bölümlere yorum yaparak katılımda bulunabilirsiniz.

Takip ettiğiniz diziler hakkında detaylı bilgiye, karakter hakkında bilgilere ulaşabilir, takip ettiğiniz dizi ile ilgili forum kısmında tartışabilir paylaşımda bulunabilirsiniz. Dizinin posterlerine ulaşabilirsiniz.

Takipte olduğunuz dizinin en iyi bölümünü, en iyi oyuncusunu oylayabilirsiniz.

İzlediğiniz bölümleri kolaylıkla bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ve belki en güzel tarafı; bir çoğumuz bir dizi ya da film izlerken çalan müziği beğendiğimiz de onu bulmak için uğraşıp dururuz. İşte dizimag ekibi bunu da bizim için kolay hale getirmiş. Her bölüm de çalan şarkıların youtube linkini veriyor ve tek tıkla ulaşıyorsunuz.

Ve eminim daha aklıma gelmeyen ya da henüz keşfedemediğim bir çok özellik daha vardır. Tüm bunlara bakıldığın da arka planda da kaliteli bir ekibin yer aldığını görmek zor değil.

Bu yazı da bu kadar olsun.