Beyaz Sayfa ve Deeptone bir mim göndermiş ve yine orjinal bir Beyaz Sayfa mimi... Yapalım.

---

"İçinde ki sesi dinler misin?" diye sormuş. "Ya da hiç tınlamıyor musun onu?" demiş.

Sorulur mu hiç? İçimde ki ses benden çok konuşuyor. Hele ben susuyorsam, o sessiz anlarım da içimde ki sesi duymalısınız. Bana nispet yapar gibi konuşup duruyor inadına. Hep laf laf... Tıpkı şu resimde ki kızın yaşadığı gibi ben susarken, içimden bir bağırışlar yükseliyor anlatamam.


Her işime karışması da ayrı bir mevzu. Bu ne muhalif bir iç sestir anlamıyorum. Bazen bazı konularda ki kararsız kalışımın, seçenekler arasında gidip gelip tercihimin arap saçına dönmesinin tek sorumlusu odur işte. 

Ben "Her şeye rağmen!" diyerek bazı şeylerin üzerini silerken mesela, bazı şeylerden vazgeçerken ya da kabullenirken bir durumu; hemen atlıyor lafa... Neymiş efendim sevilmeyi, değer görmeyi haketmiyormuş, onlar benim güvenimi kırmışlar, hayal kırıklıklarıyla tanıştırmışlar, bu ihanetlerin bir bedeli olmalıymış. Nasıl olur da geçmişe bir çizgi atabilirmişim? Kafam allak bullak oluyor sonra. Tamam haklıdır belki, belki biraz onu dinlemeliyim ama olmuyor işte. İçimde ki ses aptallıkları mı engellemeye çalışırken, çatışmadan doğan dumura uğrama durumundan dolayı daha aptalca davranışlar ortaya çıkıyor. Ve bu her konuda böyle...

Velhasıl içimde ki sesten şikayetciyim Beyaz Sayfa, şikayetimi bloglar aleminin Sessiz Prensesine iletmek istiyorum!

:)

---

Bir de şunu ipekböceği'nde gördüm. İyi gitti yazıyla...