Bugün bu blogun doğum günü... Ben blogları takip etmeye her ne kadar iki bin dokuz da başlamış olsam da blog yazarlığına başlayalı tam bir yıl oldu. 21 Mayıs 2011'de ilk şiirimsiyi yayına alarak blog alemine bir hayli b/hoş gelmiştim.

Bu blogu, günlük tutulan, küçük asma kilidi olan, şu kokulu defterler gibi ya da sadece şiirlerin, öykülerin yer aldığı ağır bir edebiyatla süslenmiş bir ortama çevirmek yerine ben ne düşündüysem, aklıma ne geldiyse yazdım bugüne kadar. Çünkü, her zaman dediğim gibi yazmak bir meditasyon gibiydi, gerisinin bir önemi yoktu velhasıl ve yazdım.

Her zaman, her şeyi, herkese anlatamıyoruz. Önce güvenip derinlerimizi açacağımız kimseleri göremiyoruz çevremizde. Sonra biri ya da birileri çıkıp güvemizi kazanıyor, her şey değişiyor. O içine kapanıklığımız bitiyor. Hüznümüzü, neşemizi, özelimizi paylaşıyoruz o birileriyle. Sonra... Bir deprem gibi... Ansızın ve kısa süren bir sarsıntı oluyor ve sonrası karanlık. Güven kırıklıkları... Keşkeler belki... İşte bir blog sahibi olmak tam da bu anda devreye giriyor. Bir güven kırıklığı, ihanet, yalan gibi eylemlerle karşı karşıya bırakmıyor bizi. Yazmak bir meditasyon diyorum hep. Öyle... Yetenekle alakası yok bunun. Edebi bir eser yaratmak değil maksat... Yazmak, paylaşmak, rahatlamak sadece. İşe yarıyor gerçekten...

Bu da değil sadece. Mesafelere aldırmaksızın bir çok insanı tanımayı, onları okumaya, onların paylaşımlarına dahil olmayı da sunuyor. Güzel bir şey yani...

Şimdi bu ilk yıl; son olabilir. Ya da üçüncü beşinci yılları da kutlayabilirim kendi kendime. Hiç belli olmaz. Belki beş yıl sonra arşivi kurcalarken "vay bee dört yıl önce de epey saçmalıyor muşum" diye ünlemler de bulunurum kendi halime. Kısmet diyorum ve hayatta bir çok şeyi olduğu gibi bu durumu da kısmete bırakıyorum.

Geride kalan bir yıl için de yayınlanan ve pek de kayda değmeyen yayınlardan en çok kayda değmez bulduklarımdan bir seçkiyle bu yazıyı noktalıyorum.

Yanılsama I (21 Mayıs 2011)
Türkiyeyiz Gelişmekte Olan Biz (22 Haziran 2011)
Bazıları Yüzeysel İşte Aşktan Bihaber! (11 Temmuz 2011)
Hüzünsel (15 Temmuz 2011)
Hepimiz Bir Uzay Savaşçısına Dönüşebiliriz (30 Ağustos 2011)
Bir Teorim Var (9 Ekim 2011)
Rolüm Gereği (30 Ekim 2011)
Aşk Seremonisi (vol 1) (1 Aralık 2011)
Aşkgibimsi, Aşk ve 14 Şubat (14 Şubat 2012)
Denklemi Çöz Mutluluk Açığa Çıksın (28 Şubat 2012)
Bizim Kurşun Kalem (7 Nisan 2012)
Aynada Ki Aptal Suret (13 Mayıs 2012)