Mimlendim. :)


Son günlerde takip ettiğim bloglarda rastlıyordum bu yeni mim konusuna. Direkt benim ilgi alanımla alakalı olduğundan acaba bende mimlenir miyim diye uzaktan uzaktan melül mahzun bakarken sevgili blogger Aslı'dan o güzel mesaj geldi. :) 

Geldi gelmesine de şimdi esas sıkıntı başladı. Çünkü mim konusu; en sevdiğim, izlemekten asla sıkılmayacağım üç filmi, neden bu kadar çok beğendiğimi de ekleyerek yazmak! Peki nasıl yazacağım. O kadar çok film var ki... Beğendiğim, keyif aldığım, izlemekten sıkılmadığım... O yüzden şöyle bir torpil yapcam kendime; mimin konusu üzerine üç film yazacağım, ayriyetten bir kaç tane de promosyon film yazacağım. :) 
Mimleyeceklerim yaptığımı yapmasın... Birinci film: İncir Reçeli.
İncir Reçeli'ni en son kaçıncıyı izlemiştim hatırlamıyorum. Sanırım beş kez falan oldu. Çok beğendiğim çok etkilendiğim bir film. Zaten şurada da yazmıştım. Ama özetlemek gerekirse bu filmi bu kadar çok önemsememin nedeni; en başta konusu. Ve bu konuyu filmin belli bir kısmını kadar (o metro sahnesine kadar) o kadar güzel saklıyorlar ki; o sahne geldiğinde insanın kanı donuyor adeta. Ayrıca oyunculuklar, senaryo vs. hiç girmiyorum. Ben sevdim abi!İkinci film: The Illusionist (Sihirbaz)
İzleyip etkilendiğim bir film daha. Yakın zamanda arkadaş tavsiyesi üzerine izledim ve çok beğenmiştim. Hikaye, kurgu, oyunculuklar çok başarılıydı. Filmin sonlarına yaklaştığınızda artık fantastik bir film izlediğinizi ve sihirbazın gerçek üstü yeteneklerinin olduğunu düşünmeye başlıyorsunuz. Ve tam o anda gerçeğe döndürüyor sizi film. Harikaydı.Üçüncü film: Schindler's List (Schindler'in Listesi)
Bu film hakkında bir şey söylemeye gerek görmüyorum. Yaklaşık üç buçuk saat süren bir filmi izledikten sonra; harcadığınız üç buçuk saat için pişmanlık duymuyorsanız. O film güzeldir. Daha ne söylenebilir ki?
Liam Neeson ve Ralph Fiennes gibi oyuncular var ayrıca.


Dediğim gibi; mim konusu üzerine üç film yazdım. Ama beğendiğim o kadar çok film var ki, bir kaç tanesinin ismini yazmadan edemiyeceğim:

- The Lake House (Göl Evi)

- The Green Mile (Yeşil Yol)

- Jeux D'enfants (Cesaretin Var Mı Aşka?)

- Seven Pounds (Yedi Yaşam)

- Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli)

- Kaybedenler Kulübü

- Avatar

- Baseketball

bla bla bla...

Beni mimleyen Aslı'ya teşekkür ediyor ve bende b3ngü, Elif Ayvaz, Tuba Genç ve Kırmızı Başlıklı Pollyanna'yı mimliyorum.